Poskytované služby

Poradíme vám jakou vhodnou podlahovou krytinu zvolit, aby byla pro vás snadno udržovatelná, aby byla vhodná proti oděru, aby podlaha byla teplá a především, aby se vám líbila. V místnosti se musíte  cítit dobře a pohodlně. Každý materiál má své výhody a nevýhody a podlahové krytiny, které jsou z něj zhotoveny, se rozdělují do dvou skupin a to na podlahy teplé, to jsou především dřevěné podlahy, korek nebo koberce. Do druhé skupiny se řadí podlahy středně teplé, což je třeba linoleum či laminátová podlaha. Podle tohoto rozdělení mají podlahové krytiny i své využití.

Například teplé podlahy na dotyk doporučujeme zejména do dětského pokoje, protože malé děti si nejraději hrají na zemi. Do kuchyně, chodby, haly zase volíme krytinu odolnou proti oděru, neboť tato místa jsou chůzí nejvíce namáhána. Podlaha v těchto prostorech by proto měla být pokryta takovou krytinou, která je bezpečná proti uklouznutí a snadno udržovatelná.

Při výběru podlahy je důležité vzít v úvahu i vzhled místnosti a řídit se poučkou, že světlé barvy místnost zvětšují, tmavé naopak prostor opticky zmenšují. Stejně tak je to i s kombinací vzorů. Proto při výběru krytiny je třeba přihlížet i na estetickou stránku, protože vzor, který bude na podlaze, dovede ve výsledku výrazně ovlivnit charakter celé místnosti.

 

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy se pokládají zejména v rodinných domech a to jednak pro jejich funkční odolnost, ale i pro jejich vzhled. Tyto krytiny se prodávají jak masivní, tak dýhované s různým typem konstrukcí, které výrobce předem povrchově upraví. Dřevěná krytina se může pokládat i na podlahové vytápění, ale musí se zajistit správná regulace teplot, to znamená, aby se teplo zvyšovalo či snižovalo pozvolna, aby nedošlo k jeho rozpínání nebo smršťování, protože dřevo se v souvislosti s vlhkostí stahuje a roztahuje. Ale díky moderním regulačním systémům to není žádný problém.

 

Laminátové podlahy

V mnoha domácnostech jsou kvůli svému vzhledu oblíbené laminátové podlahy a to zejména pro jejich vysokou odolnost a příznivou cenu. Mezi zákazníky jsou nejoblíbenější dekóry dřeva, které dokonale napodobí originál. Vyráběny jsou částečně ze dřeva, syntetických pryskyřic, což zaručuje jejich ekologickou nezávadnost, povrch jednotlivých dílů je chráněn odolnou vrstvou laminátu. Nespornou výhodou této krytiny je její pokládka. Odpadá zde lepení svařování nebo lakování, dílce se do sebe jednoduše zacvaknou a například při stěhování pokud dílce mají zámkové spoje, je možné je znovu rozložit, odvézt a znovu spojit. Cenově jsou laminátové podlahy dostupnější než podlahy dřevěné, jejich životnost je závislá na kvalitě materiálu, ze kterého jsou zhotoveny.

 

Podlahové krytiny z PVC, linoleum, lino

Přesně tato krytina je vhodná do předsíní nebo do kuchyně, prodává se buď v roli nebo ve čtvercích, které se lepí na starou i na novou podlahu. Tak že objednat si ji můžete v dílcích nebo v metráži.  PVC krytina se prodává v různých cenových relacích, jako kvalitnější je uznána homogenní krytina z PVC, to znamená, že je vyrobena pouze z jedné vrstvy. Jedná se o kvalitní velmi dobře odolný materiál, jeho cena je ale vyšší než u ostatních PVC materiálů. Ale i klasické levnější krytiny z PVC se vyznačují snadnou údržbou, vysokou životností a dobrými tepelně izolačními i protizvukovými vlastnostmi. V současné době je velmi žádanou CV podlahovina, která se prodává v různých šířkách a je velmi dobrou imitací přírodního materiálu.

 

Podlahové krytiny z vinylu

Vinylové krytiny jsou odolné proti mechanickému opotřebení a proti otlaků nábytku, vyrábějí se i z dílců, lepí se na hladký povrch. Celoplošné lepení přispívá ke zlepšení akustiky v místnosti. Prodávají se i na deskách podobně jako laminátové podlahy, vinylové jsou ale protiskluzové a rozhodně teplejší. Nabízíme je s dekórem dřeva nebo kamene a jelikož vinyl dokonale imituje přírodní materiály (dřevo, dlažbu apod.) jsou nejen vzhledem, ale i reliéfem téměř nerozeznatelné. Oproti přírodním materiálům ale mají tu výhodu, že jsou teplejší a měkčí na došlap. Vhodné jsou do domácnosti, škol, nemocnic, komerčních prostor, protože vinyl dobře odolává působení kolečkových židlí, snadno se udržuje, snižuje působení hluku v místnosti a tím zvyšuje komfort při pracovní činnosti i při bydlení.

 

Přírodní linolea

Přírodní linoleum je již od výrobce napuštěno voskem, tak že nemůže dojít k jeho poškození při transportu. Prodává se pod názvy například Marmoleum, Artoleum apod.